Dopadové plochy

Dopadové plochy jsou nenápadným, avšak klíčovým bezpečnostním prvkem, který by neměl chybět na žádném dětském hřišti. Zajišťují nejen komfortní pohyb dětí v herním prostoru, ale především účinně tlumí nárazy při pádech, čímž děti spolehlivě ochrání před vážnějším úrazem. Instalace dopadových ploch je nezbytná v případě, kdy jsou herní prvky nebo doplňky na dětském hřišti vyšší než jeden metr. Toto kritérium je definováno normou ČSN EN 1177, která specifikuje maximální výšku pádu, již musí dopadová plocha bezpečně utlumit.

Výběr vhodné dopadové plochy ovlivňuje řada faktorů, kdy majitelé dětských hřišť nejčastěji řeší již zmíněnou bezpečnost, ale dále také estetiku, praktický soulad s okolím hřiště a nakonec také cenu a údržbu daného povrchu. Na trhu najdete celou řadu dopadových ploch, kdy vás nejlevněji vyjdou právě přírodní materiály, jako je tráva či písek. Za cenovou dostupností těchto materiálů se však skrývá řada nevýhod, které byste měli při výběru dopadové plochy zohlednit. Například trávník není vhodný na dětská hřiště, kde jsou herní prvky vyšší než jeden metr, a to kvůli omezené schopnosti tlumit pády. Pískoviště je zase poměrně náročné na údržbu, kdy je problematické hlavně vynášení písku mimo dopadovou plochu. Dále je nutné pískoviště neustále kontrolovat, zda se v něm neukrývají dětem nebezpečné předměty, jako jsou například střepy.  

Nejpoužívanější dopadovou plochou je pryžová štěpka, která efektivně tlumí dopady až z výšky 222 cm, je prakticky bezúdržbová a svým vzhledem připomíná právě zmíněný trávník či dřevo, čímž strčí přírodní povrchy hravě do kapsy. 

Prozkoumejte naši nabídku dopadových ploch a vyberte tu pravou pro charakter vašeho hřiště.

Nabídka povrchů

Softnyx

Softnyx

Pryžová štěpka

EPDM Povrch
EPDM Povrch

EPDM Povrch

Pryžový litý povrch

Pryžové dlaždice
Pryžové dlaždice

Pryžové dlaždice


SoftnyxIdeální řešení pro každé hřiště

Pryžová štěpka


Zajištění bezpečnosti dětí je v ONYX wood naší nejvyšší prioritou. Proto jsme vyvinuli bezkonkurenční řešení, které splní i ta nejpřísnější bezpečnostní kritéria. Jedná se o dopadovou plochu Softnyx, jejíž základ tvoří pryžová štěpka. Dopadové plochy Softnyx jsou charakteristické pro svůj přírodní vzhled připomínající dřevo či udržovaný trávník. Ve skutečnosti je však jejich povrch tvořen poddajnou gumou, která spolehlivě utlumí i ty nejvážnější pády, a to až z výšky 222 cm.

V ONYX wood standardně dodáváme až 8 barevných odstínů, kdy je možné dětské hřiště rozdělit do různobarevných zón a tím docílit jak bezpečnosti, tak vizuální atraktivity hřiště. Do herní plochy jsme navíc schopni navrhnout i prvky v podobě různých tvarů, jako je například skákací panák či různé cestičky, na kterých si bezpečně vyhrají děti všech věkových kategorií. 

Proč si vybrat dopadové plochy Softnyx?

  • Rychlá instalace

Chcete mít dopadovou plochu na svém hřišti co nejdříve? Sáhněte po pryžové štěpce. Pryžový podklad je položený a připravený k používání již za tři dny. 

  • Nevyžadují výkop

Na rozdíl od ostatních dopadových ploch nevyžaduje pryžová štěpka Softnyx položení spodních vrstev. Její instalace je tedy možná kdykoliv – jak před samotnou stavbou hřiště, tak na již fungující dětské hřiště.

  • Jsou bezúdržbové

Naše řešení je v porovnání s přírodními plochami bezúdržbové a zajišťuje tak čistší variantu dopadové plochy. Standardní barevné odstíny

Forest Green
GrassGreen
SilverGrey
RedWood
EarthBrown

Individuální mixy barev

RedWood-EPDM beige
GrassGreen-EPDM mulč
RedWood-SilverGrey

Ukázka realizací

Dětské hřiště Dolní Chabry

Dětské hřiště v Dolních Chabrech nově splňuje ta nejpřísnější kritéria bezpečnosti. Doplnili jsme ho totiž o dopadovou plochu v podobě pryžové štěpky, která utlumí i ty nejvážnější pády. Děti si zde tak užívají i vyšší herní prvky, a to zcela bez rizika. 

Workoutové hřiště Prachatice

V Prachaticích vzniklo nové workoutové hřiště, které je určeno nejen pro aktivní sportovce, ale také jako doplněk tělesné výchovy. Dopadová plocha z monolitické pryžové štěpky zde zaručuje komfort a bezpečnost v jednom. 

FitPark Praha - Ďáblice

Naše řešení jsme využili i pro sérii workoutových fit parků v Praze, které jsme doplnili o herní prvky od finského výrobce LAPPSET. Bezpečnou dopadovou plochu zde tvoří pryžová štěpka Softnyx, která umožňuje návštěvníkům sportovní zážitek bez rizika.EPDM Povrch

Pryžový litý povrch

Jedná se o litý polyuretanový povrch z EPDM granulátu, který zaručuje bezpečnou a zdravotně nezávadnou dopadovou plochu s dlouhou životností a minimálními nároky na údržbu. EPDM povrch dále umožňuje širokou škálu barevných možností, kdy lze design vytvořit zákazníkovi na míru přesně podle jeho představ. 

U EPDM povrchu je však nutné počítat s nutností výkopu a položení spodních vrstev, z čehož vychází i cena, která je ve srovnání s ostatními povrchy nákladnější. Vhodnou alternativou je zde dopadová plocha Softnyx, která nabízí stejné benefity, ale bez nutnosti výkopu. 


Standardní barevné odstíny

Tmavě šedá
Středně šedá
Světle šedá
Krémová
Pískově žlutá
Hnědá
Béžová
Tmavě zelená
Zelená
Měděnka
Světle zelená
Limetková
Žlutá
Temně modrá
Tmavě modrá
Světle modrá
Tyrkysová
Modro šedá
Fialová
Bordó
Červená
Cihlová
Oranžová
Růžová

Ukázka realizací

Dětské hřiště Mateřské školy na Sychrově jsme obohatili o EPDM dopadovou plochu, která nejen splňuje ta nejvyšší bezpečnostní kritéria, ale zároveň přispívá k vizuální atraktivitě celého hřiště. Je zde využito mnoho barevných povrchů, které ještě více umocní dětskou představivost a dopřejí tak dětem zábavu na dlouhou dobu. A to nejlepší? Díky našemu řešení zde mohou i ty nejmenší děti bezpečně lézt, běhat a skákat, aniž by hrozilo vážné zranění při pádu. Povrch je dostatečně měkký na utlumení nárazů a zároveň pevný, aby dětem poskytl stabilní základ pro jejich aktivitu. 


Pryžové dlaždice

Pryžové dlaždice pro dětská hřiště jsou často kombinovány s asfaltovým povrchem, pískem či štěrkem, kde zajišťujíčistší a bezpečnější dopadovou plochu. Toto řešení potěší snadnou omyvatelností, jednoduchým vzhledem a efektivními tlumícími benefity. Instalaci vždy předchází výkop a položení podkladových vrstev, které zajistí, aby se plocha nepropadla. Náročnější zde mohou být i opravy povrchu, které však nejsou díky vysoké odolnosti a životnosti pryžových dlaždic časté.

Víte o dětském hřišti, které by potřebovalo dopadovou plochu, ale je už nějakou dobu v provozu? Nevadí! Pryžové dlaždice jsou skvělou volbou jak pro starší, tak nová hřiště. 

Standardní barevné odstíny

Zelená
Černá
Hnědá 

Ukázka realizací

Pryžové dlaždice zde poskytují čistou dopadovou plochu, která utlumí všechny pády. Jsou ideální v kombinaci s pískem či štěrkem, protože při zanesení písku na dopadovou plochu se dají dlaždice jednoduše omýt. 


Jednoduchý vzhled a efektivní tlumící schopnosti – to jsou výhody pryžových dlaždic. Konkrétně zde jsme využili pryžové dlaždice v kombinaci s trávníkem, což tvoří bezpečnou a komfortní dopadovou plochu. 

Chcete vaše hřiště obohatit o dopadovou plochu, ale nemůžete si dovolit pokrýt celý povrch? Využijte pryžové dlaždice a nakombinujte je s přírodním materiálem. Konkrétně zde je dopadová plocha pouze pod herními prvky, kdy zbytek povrchu tvoří právě cenově dostupný trávník. 

Máte zájem o dopadovou plochu?

Vyplňte nezávazně všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.